×
دستگاه تکار

تکار

دستگاه تکار نوعی مدولاتور پیشرفته برمبنای ترکیبی از رنج وسیعی از طول موج های رادیو فرکانس و سیگنال های پیام عصبی و پیام عضله ای می باشد. توسط انواع مدولاسیون های FSK-AM-PWM و ترکیبی از آنها با تغییر رنج فرکانس بالا (SWEEP) قابلیت انجام پروسه هایی از قبیل :
1-خون رسانی 2- اکسیژن رسانی 3-گرما درمانی 4-انقباض و انبساط عضلات 5-ارسال سیگنال های عصبی جهت جلوگیری از انتقال پیام درد در بافت مورد درمان را دارد.

قابلیت انجام پنج پروسه ی بیولوژیکی بالا به همراه کنترل عمیق موثر درمان به عنوان پارامتری کنترلی، قابلیت های ویژه ای به دستگاه بخشیده که به تبع آن قادر به اجرای انواع دوره های درمانی فیزیوتراپی، توان بخشی، ورزش درمانی، زیبایی و نیز تناسب اندام در قالب تحریک برای بازسازی بافت، تسریع دوره باز سازی و ترمیم، جلوگیری از درد و تسکین آن، تقویت ماهیچه ها، ریلکس کردن ماهیچه های بدن، چربی سوزی، لیفتینگ، تغییر خواص کلاژن ها و تحریک برای ایجاد کلاژن های جدید در بافت زیر پوست می باشد.

مکانیزم عملکرد دستگاه تکار

مکانیزم عملکرد این دستگاه با پایه ریزی فرکانس RF مناسب جهت شکستن سد امپدانسی بافت بدن به عنوان موج حامل ارسال پیام های مختلف برای اعصاب و عضلات را در (عمقی بیشتراز هر نوع دستگاه دیگر و فاصله های بین دو قطب طولانی تر از هر دستگاه دیگر) ممکن ساخته است و نیز دارای خواص کارکردی زیر است:

1- روزونانس مولکول های آب و به تبع آن روزنانس مولکولهای اکسیژن محلول در آب و در نتیجه اکسیژن رسانی بیشتر و ایجاد گرمای عمقی
2- افزایش قطر عروق خونی که در کنار گرمای عمقی سبب خون رسانی در ناحیه مورد درمان می شود.
3- ارسال پیام هایی برای انقباض و انبساط عضلات به وسیله امواج فرکانس بالای RF که این امواج توسط عضله فیلتر شده و موج مدوله پیام عضلانی توسط عضله برای انقباض وانبساط جذب می گردد. روزنانس مولکول های آب و به تبع آن روزنانس مولکول های اکسیژن محلول در آب و در نتیجه اکسیژن رسانی بیشتر و ایجاد گرمای عمقی افزایش قطر عروق خونی که در کنار گرمای عمقی سبب خون رسانی در ناحیه مورد درمان می شود.
4- ارسال پیام هایی برای اعصاب
5- تصحیح خواص کلاژن ها
نکته مهم در این درمان عبور انتقال گرما به عمق دلخواه توسط ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی است. در این حالت افزایش 10 الی 15 درجه ای به بافت ها کلاژن و فیبرها اعمال می شود که باعث می شود که دوباره شکل درست بگیرند بافت ها کوتاه تر و قوی تر شده کلاژن فیبرها شکل محکم تری به خود بگیرد که باعث زیباتر شدن پوست خواهد شد. نتایج بدست آمده حاکی از کم شدن عمق چین وچروک های و برطرف شدن آنها و همچنین بهتر شدن وشکل گرفتن پروسه ی باز سازی کلاژن ها و متعاقبا زیبایی بیشتر است.
6- امکان درمان سلولیت و نیز یکنواخت کردن و شکل دادن طبیعی بافت چربی
این دستگاه با اعمال گرمای عمقی بافت چربی را منعطف و حالت پذیر کرده و با تحریک عضلات پشت بافت های چربی باعث ایجاد فشار های طبیعی به آنها و در نهایت شکل گیری دوباره آنها می شود.
7- چربی سوزی با روند طبیعی
اعمال گرمای عمقی و افزایش فرایند سوخت وساز ماهیچه توسط اکسیژن رسانی و انقباض وانبساط ماهیچه فرآیندی کاملا مشابه ورزش های سنگین را برای چربی سوزی کوتاه مدت به همراه دارد.
8- امکان انتخاب عمق نفوذ

تفاوت دستگاه تکار با دستگاه RF در چیست؟

1. دستگاه های RF تنها شامل یک یا چند فرکانس RF می باشند اما این دستگاه یک بازه از فرکانس RF را به عنوان موج حامل استفاده می کند.
2. دستگاه های RF تنها در یک عمق خاص ایجاد گرما می کنند حال آنکه این دستگاه در عمق هایی که توسط کاربر انتخاب می شود دوره درمان را انجام می دهند.
3. دستگاه هایRF قادر به ارسال پیام های عصبی برای جلوگیری از درد نیستند اما این دستگاه با سوار کردن فرکانس های پایین سیگنال هاب عصبی قادر به ارسال پیام عصبی می باشد.
4. دستگاه هایRF قادر به انقباض و انبساط ماهیچه نیستند حال آنکه توسط مدولاسیون، این دستگاه پیام هایی رابرای انبساط و انقباض ماهیچه ها ارسال میکند که بسیار کارآمد تر از استیمولاتورهاست زیرا تحریک انجام شده برای انبساط و انقباض عضلات نوعی تحریک الکترو مغناطیس همراه با گرماست.
5. به دلیل اینکه دستگاه های RF تنها یک فرکانس RFرا تولید می کنند عمل رزونانس مولکول های آب و اکسیژن رسانی را به خوبی که گستره ی وسیعی از امواج RFرا ارسال می کند انجام نمی دهد.

تفاوت دستگاه تکار با دستگاه اولتراسوند چیست؟

1. دستگاه اولتراسوند برای ایجاد گرمای عمقی موج مکانیکال استفاده می کنند که باعث محدود شدن آنها برای استفاده در درمان بافت های حساس می شود اما این دستگاه هیچ محدودیتی برای نوع بافت مورد درمان ندارد.
2. دستگاه های اولتراسوند قادر به انقباض وانبساط ماهیچه نیستند ولی این دستگاه به راحتی این مهم را انجام می دهد.
3. خروجی توان پایین اولتراسوند قابلیت استفاده در حجم وسیع بافت را ندارد ولی این دستگاه با توان بالا و واقعی خروجی این مشکل را نیز برطرف ساخته است.

تفاوت دستگاه تکار با دستگاه استیمولاتور در چیست؟

1. روش کار استیمولاتور ارسال پیام های عصبی برای کاهش درد و ارسال پیام هایی برای تحریک عضلات است اما تحریک عضلات وقتی بدون افزایش دمای بافت عضله و افزایش خون رسانی واکسیژن رسانی به بافت باشد در واقع مثالی کامل از یک ورزش بی هوازی است که شباهتی به فعالیت طبیعی بافت ها ندارد اما در این دستگاه تمام مزایای خروجی گسترده RF به همراه تحریک عضله و ارسال پیام عصبی شبیه ترین نوع تحریک به فعالیت های طبیعی می باشد.
2. به دلیل فرکانس کاری پایین، استیمولاتورها قادر به شکستن سد امپدانسی بافت های حجیم نیستند در حالی که این دستگاها مدولاسیون فرکانس و سوار شدن فرکانس های پایین روی فرکانس های بالا سد امپدانسی حتی در بافت های حجیم و بزرگ ماهیچه ای را به راحتی شکسته و پیام مذکور به ماهیچه یا اعصاب مورد نظر انتقال می دهد.
3. کنترل عمق درمان در استیمولاتورها ممکن نیست زیرا با فاصله گرفتن دو الکترود چسبان از یکدیگر سد امپدانسی از دید استیمولاتور به شدت قوی شده و قادر به ارسال پیام به عمق بافت نمی باشد. حال آنکه در این دستگاه کاربر با تغییر منوی عمق موثر می تواند با افزایش فرکانس موج حمل کننده پیام به راحتی به عمق بافت هدف ارسال پیام های عصبی و عضلانی را انجام دهد.

دستگاه تکار مجموعه وسیعی از عملیات های گرما درمانی، خون رسانی، اکسیژن رسانی، تحریک عصب و تحریک عضله را انجام می دهد و به تنهایی قابل به کارگیری برای درمان در موارد متعدد فیزیوتراپی می باشد.

مرکز فیزیوتراپی سوگند مجهز به دستگاه تکار بوده و خدمات فیزیوتراپی را برای بیمارانی که نسخه ی دیاترمی یا تکار تراپی را دارند انجام می دهد.
تلفن تماس: 77163317-021 / 77175345-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!